Az ipari folyamatok biztonságát növelő, mesterséges intelligencia (MI) alkalmazására épülő megoldást szabadalmaztatott a Schneider Electric. A szabadalom része a vállalat stratégiai kezdeményezésének, melynek célja az ipari műveletek biztonságosabbá tétele az MI segítségével. 

1

A digitális átalakulás egyre több iparágat érint, és a növekvő mennyiségű, kiváló minőségű adatnak köszönhetően számos előnnyel járhat a mesterséges intelligencia napi szintű alkalmazása. A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat új, az EcoStruxure™ Triconex Safety csapat által kifejlesztett, MI-re épülő innovációja automatikusan vagy félautomatikusan elemzi a potenciális veszélyeket, és validálja a védelmi mechanizmusokat az ipari folyamatok során. Ezt követően egy elemző eszköz segítségével a folyamatba beépített védőmechanizmusokat aktiválva megelőzhetők a veszélyek. A folyamatok biztonságának növelése érdekében a valós idejű ipari adatok felhasználhatók a kockázatok és a működés újraértékeléséhez, ezáltal csökkenthető a potenciális veszélyforrások száma, és növelhető a biztonság.

„Mi vagyunk az elsők, akik a mesterséges intelligencia segítségével új szintre emeljük a folyamatok kockázatelemzésének automatizálását. Az MI integrálása a működési biztonság erősítésébe magában hordozza a lehetőséget, hogy szigorúbb és robusztusabb kockázat- és működés elemzéseket alkossunk, több lehetséges forgatókönyvet és esetleges rendellenességet vázolva fel, mint ami korábban, tisztán az emberi képességekre támaszkodva lehetséges volt” – mutatott rá Chris Stogner, a Schneider Electric ajánlat-menedzsmentért felelős igazgatója.

A vállalat új szabadalma része annak a stratégiai kezdeményezésnek, amelynek célja a működési biztonság növelése a mesterséges intelligencia segítségével. A Schneider Electric szakemberei további három, szintén az MI hasznosítására épülő szabadalmon dolgoznak, amelyek tovább növelik az ipari folyamatok biztonságát.


A Schneider Electricről 

A Schneider Electric jövőformáló küldetése, hogy mindenkit képessé tegyen arra, hogy a lehető legtöbbet hozza ki a rendelkezésünkre álló energiából és erőforrásokból. Hidat képezni a fejlődés és a fenntarthatóság között, mindenki számára. A Schneider Electricnél ezt úgy hívjuk: Life Is On. Célunk, hogy megbízható partner legyünk a fenntarthatóság és az energiahatékonyság elérésében. Vezető globális ipari technológiai vállalat vagyunk, amely világszínvonalú szakértelmével segíti az elektrifikációt, az automatizációt és digitalizációt olyan területeken, mint az intelligens iparágak, a rugalmas infrastruktúra, a jövőbiztos adatközpontok, az intelligens épületek és az intuitív otthonok. Széleskörű szakértelmünkre támaszkodva integrált, az egész életciklust átölelő, AI-alapú ipari IoT-megoldásokat kínálunk összekapcsolt termékekkel, automatizálással, szoftverekkel és szolgáltatásokkal, illetve digitális másolatok létrehozásával, így nyitva utat ügyfeleink számára a nyereséges növekedés felé.

Emberközpontú vállalat vagyunk, mintegy 150 000 munkatárssal és több mint egymillió partnerrel, akik több mint 100 országban dolgoznak azon, hogy elérhető közelségben legyenek ügyfeleink és az érdekeltek számára. Minden tevékenységünkben bátorítjuk a sokszínűséget és a befogadást, amiben nemes küldetésünk, a mindenki számára fenntartható jövő vezérel minket. 

A Schneider Electric Magyarországon 

A Schneider Electric 1991 óta van jelen Magyarországon. A hazánkban mintegy 2300 főt foglalkoztató társaság magyar gyárai Zalaegerszegen, Gyöngyösön és Kunszentmiklóson, illetve Dunavecsén találhatók, a régiós feladatokat ellátó, több mint 20 országot kiszolgáló logisztikai központja (CEElog) pedig Szigetszentmiklóson. Emellett Budapesten működik az üzleti, értékesítési és ügyfélszolgálati központ (Front Office), valamint energia- és fenntarthatósági tanácsadási szolgáltatásának (SB, Sustainability Business) európai központja. A társaság globális pénzügyi és beszerzési szolgáltatásokat nyújtó központjának (GSC, Global Supply Chain) szintén a magyar főváros ad otthont, csakúgy, mint a Europe Services Hub elnevezésű szolgáltató központnak, amely az egész kontinensre kiterjedően támogatja a helyszíni szolgáltatási tevékenységet.

A Schneider Electric dunavecsei okosgyára 2025-ben első helyezést ért el „Best Technology Investment” kategóriában a Joint Venture Szövetség (JVSZ) „Companies for the Future Award” versenyén. A vállalat „Jövőformálók” kommunikációs kampánya a 2024-es HRKOMM Awardon érdemelt díjat „Globális, Nemzetközi Employer Branding Stratégia Lokalizálása” kategóriában.