Az erre a célra szánt 210 milliárd forintos forrást több mint 1700 cég használhatja fel - jelentette ki György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára szerdán Szolnokon, a ragasztóanyagok gyártásával foglalkozó Szolvegy Kft-nél.

Illusztráció - Fotó: Micheile Henderson

A támogatás nem ingyen pénz, hanem szigorú feltételekhez kötött segítség. Így egyebek mellett kötelező eleme az elvárásoknak a kedvezményezett vállalkozásoknál a digitalizációs szint emelése, a jövő technológiáinak bevezetése és a hazai gazdaság növekedési üteménél kétszer gyorsabb bővülés elérése. Amennyiben ezeknek nem felelnek meg, úgy a támogatást vissza kell fizetniük.

Az idén 30 éves szolnoki Szolvegy Kft. méltó erre a segítségre, hiszen nem csupán termel és munkát ad, de kutató-fejlesztő és innovációs tevékenysége révén a jövőbe is fektet. Beruházásairól döntve pedig hosszú távon tervez, szem előtt tartva a munkahelyek stabilitását és magas hozzáadott értéket teremtő munkahelyek létrehozását.

Daku Lajos, a társaság ügyvezetője az eseményen arról beszélt: a támogatást egy új, 500 négyzetméteres gyártócsarnok építésére, valamint berendezésére használják fel. Az itt munkába álló technológia lényegesen termelékenyebbé, pontosabbá teszi és fizikailag is megkönnyíti majd a munkát.

A garázscégből indult családi vállalkozásként jutottak el mára oda, hogy 35 munkavállalót foglalkoztatva évente 3000-3500 tonna ragasztót gyártanak. Ezzel Magyarország és Közép-Európa meghatározó fa- és papíripari ragasztó előállítói. Termékeik jelentős részét belföldön értékesítik, emellett legfőbb export célországaik között említette Romániát és Szlovákiát, valamint Németországot.

Kállai Mária, a térség országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy a térségből a Szolvegy Kft. mellett további 25 vállalkozás pályázott eredményesen a Ginop plusz forrásaira. Fontosnak nevezte, hogy a cégek a saját igényeiknek megfelelő célokra kérhettek támogatást, az ennek köszönhetően megvalósuló fejlesztések haszonélvezői pedig a gazdaságon keresztül a magyar családok és emberek lesznek.

Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere hangsúlyozta, a Tisza-parti megyeszékhely vállalkozásai az elmúlt időszakban látványos fejlődésen mentek keresztül. Emellett mára az is elmondható, hogy a város az innovációban érdekelt és e téren sokat felmutató településsé vált.