Odafigyeléssel el lehet kerülni, hogy valaki adathalászok vagy bankkártyacsalók áldozatává váljon – mondta Zengő Andrea információbiztonsági szakértő az M1 aktuális csatornán kedden.
Képünk illusztráció – fotó: Shutterstock
A szakértő elmondta, hogy a bankjegykiadó automata használatakor érdemes olyan készüléket választani, amely bankfiókban van, mert az nagyobb eséllyel nincs manipulálva. Fontos az is, – tette hozzá –, hogy a tranzakció kezdete előtt megvizsgáljuk az ATM elejét, nincs-e rajta ráépített eszköz.
A szakértő felhívta a figyelmet arra, különösen veszélyes a bankkártya fényképének közzététele a közösségi oldalakon. Mint mondta, a kártyaadatok – a kártyaszám, a tulajdonos neve, a kártya lejárati dátuma – mellett nem szabad megadni a PIN-azonosítót, illetve a kártya hátoldalán lévő, háromjegyű kódot.
Az adathalász e-mailekkel kapcsolatban azt mondta, kiszűrésüknél sokat segít "a józan ész": a bank például soha nem küld olyan levelet, amelyben az áll, ha nem kattintunk egy bizonyos linkre, akkor letiltják a bankkártyát. A szakértő azt tanácsolta, ha be akarunk jelentkezni a bank oldalára, ne egy gyanús levélben küldött linket használjunk, hanem azt az URL-t, amely bizonyítottan a banké.