Az Ericsson Magyarország 3 milliárd forintból bővíti budapesti kutatás-fejlesztési (k+f) központját, ezzel 200 új munkahelyet teremt. A kormány 600 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt a fejlesztéshez.
Fotó: Ericsson
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a cég kutatás-fejlesztési központjának bővítéséről tartott budapesti sajtótájékoztatón kifejtette, hogy az Ericsson svéd távközlési óriás új kutatás-fejlesztési tevékenységet hoz a budapesti központjába, a felhő alapú multimédia rendszereket fogja kifejleszteni. A cég döntésével a magyar mérnökök, informatikusok alapvetően befolyásolhatják az informatikai és távközlési iparág globális alakulását.
A magyar telekommunikáció történetének minden egyes első lépésénél jelen volt az Ericsson. A cég egyik globálisan meghatározó k+f központja Budapesten van, ahol több mint kétezer dolgozót foglalkoztatnak. Már 85 működő 5G hálózatot üzemeltet az Ericsson világszerte, és a 6G hálózat fejlesztéseinek első fázisait is elkezdik hamarosan. A cég bevételeinek 80 százalékát a szolgáltatásexport adja, ami azt mutatja, hogy nemzetközileg versenyképesek a budapesti fejlesztések. A svéd-magyar kétoldalú kereskedelem 32 százalékkal nőtt idén az első negyedévben, már 700 millió eurónyi svéd befektetett tőke van Magyarországon - mondta a miniszter.
Kitért arra is, hogy zajlik a magyar felsőoktatás stratégiai és strukturális átalakítása, az egyetemek fejlesztésére 1500 milliárd forintot költenek. A k+f költéseket folyamatosan növeli a kormány, idén a tavalyinál 25 százalékkal több jut erre. Tavaly 25, az informatikai, vagy üzleti szolgáltatás fejlesztését célzó beruházás valósult meg az országban, háromezer, magas hozzáadott értéket jelentő új munkahelyet hozva létre.
Éry Gábor, az Ericsson Magyarország vezérigazgatója elmondta, hogy a cég 30. magyarországi jubileumi évének méltó megünneplése a fejlesztési központ további bővítése. A budapesti fejlesztéseik - közöttük az 5G maghálózat, a felhőalapú fejlesztések, vagy a mikrohullámú fejlesztések - nem lennének sikeresek az egyetemi együttműködések nélkül, amire eddig több mint 13 milliárd forintot költöttek. Az Ericsson eddig több mint 130 kereskedelmi 5G szerződést kötött, a mobil távközlésihálózat-berendezést gyártó cég legnagyobb magyarországi üzleti partnere a Magyar Telekom. A bővítéssel a magyar központ még versenyképesebb lesz a vállalaton belül, ami a cég további hosszú távú jelenlétét is lehetővé teheti - mondta.