Átadták a főként túláramvédő biztosító betéteket gyártó Fusetech Kft. újabb, 900 millió forintból kialakított üzemcsarnokát Kaposváron szerdán.
Illusztráció: Pixabay
Szita Károly, a somogyi megyeszékhely polgármestere a francia Mersen csoporthoz tartozó vállalat eseményén hangsúlyozta: a város célja a teljes foglalkoztatottság és annak elérése, hogy a munkabérek tovább emelkedjenek.
Kiemelte, hogy Kaposvár jelentős iparosítási programba kezdett az elmúlt két évben, ipari parkjai szinte megteltek, idén és jövőre további külföldi befektetők érkezését várják.
Szita Károly a Fusetech Kft.-ről elmondta: a társaság 2007 óta van jelen Kaposváron, 350 embert foglalkoztat, és 2018-ban megkapta az Év munkáltatója címet. E kitüntetést azon cégeknek ítélik oda, amelyek amellett, hogy sokat tesznek a sikerükért, megbecsülik a dolgozókat, valamint a helyet, ahol működnek.
Jó helyre jöttek, amikor a városban fektettek be, mert Kaposvár francia kapcsolatai erősek, testvérvárosai között van Saint-Sébastien-sur-Loire - fogalmazott a politikus.
Szita Károly szólt arról is, hogy az elmúlt 10 év "kegyelmi időszak" volt Kaposváron: fejlesztettek, építkeztek, munkahelyeket teremtettek, most azonban nehezebb időszak következik.
Európában energiaválság és infláció van, a somogyi megyeszékhely ugyanakkor rengeteg pénzt költött a megújuló energiaforrások hasznosítására, a lehető legnagyobb energiafüggetlenség elérésére, és ez "könnyebbé teszi a helyzetét" a következő években - mondta.
A polgármester jelezte: energiaközösségeket hoznak létre Kaposváron, hogy azok tagjai olcsóbban szerezhessék be az energiát.
Az eseményen elhangzott, hogy a Fusetech egy korábbi raktárépület saját forrásból finanszírozott rekonstrukciójával alakította ki új, 4 ezer négyzetméteres csarnokát, annak érdekében, hogy a társaság több és új termékeket is elő tudjon állítani.
Luc Themelin, a Mersen csoport vezérigazgatója elmondta, hogy a cégcsoport 55 országban van jelen, egyik fő tevékenysége az elektromechanikus gépek gyártása, ebbe illeszkedik a magyarországi Fusetech is, amelynek további bővítését tervezik.
Julie Thisse, Franciaország budapesti nagykövetségének ügyvivője úgy vélte, az újabb üzemcsarnok lehetővé teszi, hogy a Mersen csoport és azon belül a Fusetech még sikeresebb legyen Európában. Mint mondta, Magyarországon sokat tesznek a vállalat sikeréért, és a francia-magyar vállalati kapcsolatok fejlesztéséért, ennek is köszönhetően ez a kapcsolat - a francia nagykövetség támogatása mellett - tovább mélyülhet a jövőben.
A nyilvánosan elérhető adatok szerint a 2,5 millió euró jegyzett tőkéjű Fusetech Kft. 2020-ban mintegy 17,6 millió euró nettó árbevételt és 143 ezer euró adózott eredményt, 2021-ben 20,8 millió euró árbevételt és 262 ezer euró profitot ért el.
Peres Norbert, a társaság telephelyigazgatója elmondta, hogy a kft. az idén 29 millió euró árbevételt vár, és a jövőben a létszám bővítését, egy raktárépület építését, valamint magas szinten automatizált gyártósorok üzembe helyezését tervezi.
Kitért arra, hogy a cég az áramvédő biztosítóbetétek második legnagyobb gyártója Európában, de emellett foglalkozik nagyfeszültségű betétek, áramváltók, különböző fémalkatrészeket előállításával, mindehhez évi 500 tonnányi vörös- és sárgaréz alapanyagot dolgoz fel.
A cég honlapján olvasható, hogy a kisfeszültségű, nagy megszakító képességű biztosítóbetétek hálózatok, kábelek, transzformátorok, motor áramkörök és ipari berendezések védelmére, valamint hálózati érintésvédelmi funkciókra használhatók, a nagyfeszültségű, nagy megszakítóképességű áramkorlátozó biztosítóbetétek a nagyfeszültségű berendezések és készülékek - elsősorban transzformátorok - primerköri védelmét látják el.