Fejleszti gyártókapacitását a Bosch Makláron
2022-06-01 06:00:37
Több mint ötvenmilliárd forintból fejleszti gyártókapacitását a Robert Bosch Automotive Steering Kft. Makláron.
Több mint ötvenmilliárd forintból fejleszti gyártókapacitását a Robert Bosch Automotive Steering Kft. Makláron.
A Műegyetem történetének elmúlt 240 évét mutatja be Az elemi részecskéktől a világűrig című ingyenes kiállítás, amely hétfőtől látható a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) újonnan átadott látogatóközpontjában.
A növekedést a magánberuházások táplálták, a költségvetési fejlesztések pedig visszaestek. Az emelkedő kamatok, a geopolitikai feszültségek, az elszálló energiaárak és beruházási költségek azonban a későbbiekben elbizonytalaníthatják a vállalatokat, az energiahatékonysági beruházások viszont még magasabb kamatok mellett is megtérülhetnek.
Idén 10. alkalommal indította útjára az Unilever Magyarország Kft. a Zyntern.com-mal kooperálva a felsőoktatásban résztvevő hallgatók körében a Mérnökök Ligája esettanulmányi versenyét, melyen az elmúlt 10 évben több mint 300 csapat vett részt. A háromfős csapatok egy valós eseten keresztül bizonyíthatták elméleti és gyakorlati tudásukat, hiszen egy konkrét gyári problémára kellett ötletes és hatékony megoldást találniuk.
Az ABB Motion üzletága Helsinkiben, Finnországban tartotta tőkepiaci napját. A világ vezető villanymotor- és hajtásgyártója felvázolta azon törekvését, hogy túlszárnyalja a mozgáspiacot, és tovább javítsa iparági vezető teljesítményét.
Magyar cég nyerte a Budapesten rendezett, gépek közötti kommunikációs megoldások versenyét a Yettel IoT Live Show-n; a WegaTech nevű cég a bolti és áruházi lopások elleni rendszerével győzött, amely a bolti kamerarendszerek képeit mesterséges intelligencia segítségével elemzil.
Javulhat a vállalati együttműködés és nőhet a munkaerő-hatékonyság az úgynevezett edge computing, vagyis peremhálózati számítástechnika használatával. Az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, a Schneider Electric megbízásából most egy globális felmérés, illetve tanulmány is készült. Több mint 1000, informatikai és üzemeltetési szakembert kérdeztek meg, számos ipari vállalat képviselőivel készítettek mélyinterjúkat.
Az ABB és a Cambridge-i Egyetem összefogott, hogy az iparági energiaválsággal szembenézzen, miközben az emelkedő energiaköltségek és a kibocsátás csökkentésére irányuló felhívások egyre nagyobb teret hódítanak.
A Bosch, a technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója a globális kihívások – a koronavírus-járvány újabb hullámai, a beszállítói láncok okozta nehézségek, az alapanyagárak megugrása, valamint az Ukrajnában zajló háború, annak minden bizonytalanságával és további hatásával – ellenére is kiemelkedő évet zárt 2021-ben Magyarországon, és minden területen növekedést ért el.
Egy közepes méretű gépgyártó cég havonta átlagosan akár tizenöt munkaórát áldoz a hiányzókészülékadatok létrehozására – ez az idő azonban máshol jobban hasznosulna. Az EPLAN ebben is segít: az új Data Portal Request Process során az ügyfelek egy kreditrendszer segítségével Data Standard minőségben kérdezhetik le az egyes készülékadatokat. Az ABB és a Siemens új konfigurátorai pedig leegyszerűsítik a tervezést, és immár az amerikai NFPA formátum is támogatott.
A HMS Networks bemutatta az ipari hálózatok piacáról készített éves elemzését, globálisan összpontosítva a gyárautomatizáláson belüli új telepített csomópontokra. A 2022-es tanulmány a terepi buszok, az ipari Ethernet és a vezeték nélküli technológiák becsült piaci részesedését és növekedési ütemét tartalmazza.
A paksi ipari parkban épít szerelőüzemet több mint 300 millió forintos beruházással a bátaszéki székhelyű Alisca Bau Zrt.
A győri Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központja nyerte el idén az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által alapított Ipar 4.0 szakmai díjat az oktatási, képzési programot, illetve kutatást, fejlesztést, innovációt megvalósító szervezet kategóriájában. Az elismerés jelzi, hogy az egyetemen magas színvonalú kutatás-fejlesztési tevékenység zajlik az ipari digitalizáció témakörében is, amely nagymértékben hozzájárul a térség versenyképességének erősítéséhez.
Miközben az ukrajnai háború tovább súlyosbítja az energiaválságot és növeli a feszültséget Oroszország és Európa között, az EU végre bemutatta azt a stratégiát, amelynek célja, hogy teljesen megszüntesse az orosz fosszilis tüzelőanyagoktól való függőségét.